Sezon na truskawki, truskawkowa girlanda – smakowita truskawka z papieru…

Na uhonorowanie sezonu truskawkowego, zróbmy coś,  co przedłuży nam ten pyszny okres.
Prosta papieroplastyka, do wykonania dla każdego.

Materiałów niewiele, bo raptem dwa kolory papieru, truskawkowy i zielony. Pozostałe przybory, to nożyczki, ołówek, czarny mazak, forma do odrysowania koła (u mnie to kieliszek do jaja, ale może być coś większego-będzie łatwiej wykonać obiekt zwłaszcza młodszym dzieciom), oczywiście sznurek i klej.

Zaczynamy.
Ale jeszcze jedna uwaga, pracę można wykonać na dwa sposoby, albo jako pojedynczy obiekt, jedna truskawka dowolnej wielkości, wtedy należy zwrócić większą uwagę na detal i wypracowanie rysunku lub  potraktować „gromadnie” czyli np ująć w papierową girlandę i liczyć na to, że niedopracowany detal zaginie w gąszczu truskawek. Zwyczajnie, przy takiej ilości każdej nie da się wyrysować super ładnie bo trwałoby to wieki.
Teraz zaczynamy naprawdę 🙂

1. Od formy odrysowujemy koła i na czerwieni i na zielonym kartonie takiej samej wielkości.
2. Wycinamy
3. Przecinamy na pół każde koło, tylko błagam tnijcie po kilka na raz;) Połówka to nasz moduł.
4. Połówki składamy na połowy i tu także składamy po kilka 🙂
5. Na czerwonych połówkach rysujemy charakterystyczne dla truskawek ziarenka. Zielone nacinamy by stworzyć czuprynę szypułki.
6. No i co? Sklejamy. Klejem pokrywamy czerwoną połówkę, dokładamy w środek pióropusz szypułki i pamiętamy by podłożyć sznurek.
7. Zamykamy i dociskamy, a później powtarzamy czynności dowolną ilość razy, póki starczy cierpliwości.

Gotowe. Pracy co niemiara, ale pamiętaj o ułatwianiu sobie, jeśli przecinasz czy nacinasz to od razu kilka, jeśli zginasz na pół to także po kilka, w ten sposób praca nad girlandą się usprawni. oczywiście rezultatem tej zabawy plastycznej nie musi być metrowa girlanda, może być pojedyncza truskawka albo sznur trzech owoców. Wielkość także zależy od Ciebie i od formy do odrysowywania 😉

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *