Laurka na Dzień Ojca – robaczek dla taty, jak zrobić prostą laurkę.

Jak zwykle na ostatnią chwilę… ale laurka musi być.
Moja propozycja laurki dla taty, to sympatyczny robaczek wyskakujący z pysznego jabłka.

Zapraszam  do zabawy. Sięgnijcie po kilka przyborów, mazaki lub kredki, ołówek, nożyczki i klej, a także kolorowy papier i… zaczynamy.

Kilka prostych manewrów i laurka na Dzień Ojca będzie gotowa. Zatem bez zbędnego przedłużania, zaczynamy.
1. Pierwszym punktem będzie przygotowanie podstawowych, potrzebnych nam kształtów. Szkicujemy, a później wycinamy. Listek, gałązka, ciało robaczka, miąższ jabłka z wyciętym po jednej stronie otworem wygryzionym przez robala, oraz czerwoną skórkę, odrobinę większą od miąższu. A zrobimy to kładąc jasną, wyciętą już część na czerwonym kartonie i obrysowując wokół.
2. Następnie dopracowujemy rysunki na wyciętych elementach. Mazaki, kredki, a może farby… jak wolicie. To też czas na wpisanie na korpusie robaka dedykacji. Im większa laurka tym większy brzuch stworzonka i więcej miejsca na życzenia.
3. Na koniec pozostaje skleić wszystko. Listek do gałązki, gałązkę do miąższu, a ten do czerwonej skórki, ale tu uwaga, nie możesz smarować klejem tej części gdzie jest wycięty otwór, tam tylko kleimy po obwodzie. Ten zabieg jest potrzebny, by robak miał swobodę chowania się.

Gotowe. Laurkę można tradycyjnie złożyć na pół lub pozostawić jako ruchomą ilustrację.
Gdy już wszystkie szczegóły dopasowaliście, w ostatnim kroku czekamy na datę 23 czerwca, na Dzień Ojca, by swemu tatusiowi wręczyć informację o kochaniu.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich ojców, tatusiów i papciów!!! 
 

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *