Aloha wakacje!!!! Praca plastyczna temat wakacyjno – letni.

Nadszedł ten moment, gdy wszyscy witają lato i wakacje. Nawet ci, którzy tych wakacji jeszcze nie mają, z sentymentem wspominają chwilę ostatniego dzwonka..
By podkręcić gorące chwile zahaczmy o gorące wyspy, taniec, kwiaty i powitajmy lato wołając „Aloha!”
Fajna i całkiem prosta praca plastyczna z papieru i bibuły w efekcie, której powstaną urokliwe, papierowe, hawajskie tancerki. 

Potrzebne materiały:
Podstawowe przybory typu ołówek do zrobienia szkicu, mazaki lub kredki by nadać kolor, nożyczki i klej oraz opcjonalnie cyrkiel, dodatkowo do realizacji tematu użyjemy bibuły, kolorowego papieru w trawiastych barwach, jednego cielistego brystolu, na którym rozrysujemy figury i papierowego talerzyka jako podstawy, do której przykleimy tancerki (można użyć innego kartonu).

Etapy pracy:
1. Z papieru wycinamy koła na spódniczki, można tu użyć cyrkla do rysowania, ale nie jest to konieczne. Jak widać na zdjęciu wycinamy kilka na raz (trzeba sobie ułatwiać życie, zwłaszcza w wakacje).
2. Po złożeniu na pół (także kilku na raz) nacinamy powstałe półkole od dołu (dół to, ta część z wygięciem). Do jednej figurki potrzebne są co najmniej dwa złożone koła. Dziewczyny ze zdjęcia mają trzy warstwy falban.
3. Kładziemy spódniczki na kartonie, na którym będziemy rozrysowywać kształty tancerek i działamy. Wielkość spódniczki podpowiada nam jaki wzrost i ogólne gabaryty będzie miała postać. Patrz na zdjęcie, na stopach trzeba naddać karton by zrobić zakładki do mocowania.
4. Zdjęcie czwarte, to podgląd jak zrobić girlandę kwiatową. Proponuje uciec się do starego, dobrego sposobu tworzenia łańcucha z bibuły na choinkę. Czyli. Składamy pasek bibuły na pół, nacinamy i skręcamy.
5. Wycinamy dziewczyny z kartonu.
6. Mamy już wszystkie części. Spódniczki ponacinane od spodu, girlandy skręcone z bibuły, postacie wycięte z papieru – ty uwaga, spójrz na ich stopy! Są nacięte i poodginane w przeciwnych kierunkach. To za nie przykleimy je do talerzyka, czyli podestu, czy jak kto woli sceny 😉 Sklejamy wszystko razem i przyklejamy do podłoża.
Uwaga. Jeśli chcesz by tancerki były dwustronne, pomalują ich ciała także z tyłu, doklej spódniczkę – wiadomo gdzie, a girlandę przyklej starannie, tak by jej końce się połączyły, dając iluzję hawajskiego naszyjnika kwiatowego. Jeśli Ci wygodniej porozcinaj koła na półkola  i przyklejaj połówki oddzielnie.

Aloha dziewczyny! Wyglądacie rewelacyjnie 😉

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych, słonecznych i roztańczonych w rytm hawajskich nut wakacji. Wracajcie zdrowi i wypoczęci 🙂

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *