„Scenka letnia” – praca plastyczna temat „lato”

Zimą robiliśmy scenki zimowe, jesienią – jesienne, odpuściliśmy sobie wiosnę, ale nadrobimy w przyszłym roku 😉 Mamy lato, zróbmy  „scenki letnie”.
Tak jak poprzednio, dokładnej instrukcji krok po kroku nie da się pokazać, bo przecież nie z tych samych miejsc zbieramy inspiracje, nie tak samo kojarzy nam się lato, nie takie same mamy wakacyjne marzenia. Prezentuję ogólne podstawy, a później to już Wasza wola. To co zbierzecie podczas letnich spacerów, zbierzcie w talerz i to dosłownie…

Stwórz scenkę, inscenizację istoty lata:)

 Do wykonania scenki potrzebujemy:  papierowy talerz, wszelkiej maści przybory do rysowania i malowania, nożyczki, klej typu wikol, ewentualnie plastelinę do mocowania i fajne, znalezione przedmioty nawiązujące do lata.

Zaczynamy zabawę:
1   Talerz składamy na pół, jeśli chcecie umocować go tak, by na pewno  tył sceny nie odchylał się proponuję zajrzeć do instrukcji    „scenka zimowa”   w punkcie 2 jest dokładny opis.
2   Malujemy tło naszej scenki, czyli na jednej połowie tworzymy  niebo, na drugiej ziemię. Wszystko w letnich barwach. U mnie to plaża, ale może być las, łąka… ach marzenia, tylko pamiętaj o dostosowaniu kolorów. 
3 Gdy pomalowany talerzyk wysycha, rysujemy postacie  bohaterów letnich scen i tu szalejemy, farby, mazaki czy kredki to zależy od Was. Pamiętajcie tylko o dorysowaniu podstawek przy nogach, one będą potrzebne do podklejenia figurek.
4  Ostatni punkt naszej zabawy. Zbieramy wszystkie elementy inscenizacji, ustawiamy i oczywiście przyklejamy do podłoża.

Gdy ostatni listek, trawka, kamyczek czy muszelka zostanie przyklejona, a scenka tym samym gotowa, opowieść się zaczyna… 

Naprawdę polecam, wykonanie tej bajkowej inscenizacji, to fajna zabawa w budowanie makiety pełnej wakacyjnych marzeń i wspomnień, dobry temat na pracę plastyczną o tematyce lata i efektowna letnia dekoracja.

zerknij na pozostałe scenki:
Scenka jesienna
Scenka zimowa

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *