WYCINANIE DYNI – zakładka do książki, filc i papier.

Zabawa z filcem i papierem. Wykonamy prostą zakładkę do książek. Prostą, ale jesienno atrakcyjną, a i po części halloweenową.
Aż się Wam zachce czytać 🙂

Potrzebne materiały i przybory:
Podstawa zakładki to karton w dowolnym kolorze, ale dobrze, by był sztywny, zawsze to większa trwałość. Filc – kolor czarny i pomarańczowy, klej i nożyczki.

Wykonanie:
1. Wycinamy z pomarańczowego, złożonego podwójnie filcu owale, dwie bliźniacze sztuki, nasze głowy.  Z czarnego filcu wycinamy trójkątne oczy, sztuk cztery, dwa krzywe uśmiechy oraz szypułkę – jedną. Z kartonu wycinamy długi prostokąt – bazę zakładki. To nasze części składowe. 
W następnym punkcie, klejenie. 
2. Klejenie w tym wypadku zapowiada zbliżanie się do końca pracy 🙂 Do pomarańczowych owali przyklejamy oczy i uśmiechy, tworząc sympatyczne oblicza naszym dyniom. Smarujemy klejem odwrotną stronę filcowej twarzy i sklejamy obie, ale pamiętając, że do środka wklejamy kawałek prostokąta i fragment szypułki. Dzięki temu zabiegowi uzyskujemy efekt dwustronności.
3. Ewentualne nierówności docinamy i pozostawiamy do wyschnięcia. A później użytkujemy.
Miłego czytania 😉 
Jak wykonać zakładkę do książki, zagadka rozwiązana. Do dzieła! Jak widać na zdjęciach, można zaszaleć i dodatkowo ozdobić kartonowy trzon zakładki. U nas, to gustowna muszka. 
Po inne tematy jesienno – halloweenowe zapraszam do działu „jesień” i „Halloween”
Wszystkiego jesiennego i wszystkiego Halloweenowego:) 

Czytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *