Jak wzmocnić tożsamość firmy? Postaw na okolicznościowe medale

dyskutujący ludzie w firmie

Przedsiębiorcy skupiają się dziś nie tylko na pozyskiwaniu nowych klientów czy generowaniu zysków, lecz przede wszystkim na zwiększaniu rozpoznawalności i budowaniu tożsamości firmy. W tym celu sięgają po różnego rodzaju środki, które pomagają przede wszystkim budować więź pracownika z przedsiębiorstwem. Dobrym rozwiązaniem będą medale wykonywane na zamówienie, które można wręczać przy różnych okazjach.

Czym charakteryzują się medale okolicznościowe na zamówienie?

Medale okolicznościowe na zamówienie wykonywane są zgodnie z projektem, który dostarczy klient. Na krążku można umieścić różnego typu informacje, wśród których najczęściej wymienia się:

  • datę wręczenia medalu,
  • nazwę przedsiębiorstwa,
  • wydarzenie, z okazji którego wręczana jest nagroda,
  • ewentualnie także imię i nazwisko obdarowanego.

Medal może zawierać także logo firmy bądź inne elementy dla niej charakterystyczne. Dzięki własnemu projektowi, krążek stanowi piękną pamiątkę na długie lata. Doskonale prezentuje się w witrynie w salonie bądź w szkatułce na biżuterię. Warto podkreślić, że medale okolicznościowe na zamówienie charakteryzują się trwałością i solidnością wykonania. W procesie odlewania kultywowana jest niemal 400-letnia tradycja polskiej sztuki odlewniczej, a najwięcej uwagi poświęca się detalom, które sprawiają, że medal prezentuje się tak okazale. Chcąc zapewnić swoim pracownikom nagrody najwyższej jakości, warto zdecydować się właśnie na dedykowane medale. Krążki pochodzące z produkcji masowej nie oddają powagi sytuacji, nie stanowią również unikatowej pamiątki.

Przy jakich okazjach wręczać medale okolicznościowe?

Medale kojarzą nam się głównie z zawodami sportowymi – nagrodę otrzymują najlepsi, którzy zajmą pierwsze miejsca w konkursie. Niemniej jednak coraz częściej krążki wręczane są również przy innych okazjach. Doskonałym przykładem jest moment, w którym pracownicy przechodzą na emeryturę. Medal okolicznościowy ma wtedy charakter podziękowania za wiele lat pracy i oddanie firmie. Niektóre przedsiębiorstwa wręczają krążki najlepszym pracownikom, na przykład w częstotliwości rocznej. Spotkania podsumowujące organizowane są najczęściej pod koniec roku, przy okazji świąt Bożego Narodzenia. Medal może być też przyznany za szczególne zasługi danego pracownika. Możliwości jest naprawdę sporo, a konkretne wytyczne zależą tak naprawdę od przyjętej w firmie polityki i regulaminów. Krążki najczęściej stanowią dodatkową nagrodę, choć w niektórych przypadkach mogą okazać się także pełnowartościowym prezentem. 

W jaki sposób medale wzmacniają tożsamość firmy?

Medale okolicznościowe najczęściej wręcza się pracownikom, a ci, jak wiadomo, stanowią swoistą wizytówkę firmy. To właśnie na ich opiniach budowana jest renoma przedsiębiorstwa. Firma, która dba o swoich pracowników, jest doceniana przez społeczeństwo. Klienci chętniej sięgają po jej produkty lub usługi, natomiast specjaliści znacznie chętniej podejmują pracę w jej szeregach. Wbrew pozorom w budowaniu tożsamości firmy pomagają właśnie małe gesty czy drobne elementy, takie jak chociażby medale okolicznościowe. Powodują one, że pracownicy czują się docenieni, przez co o wiele chętniej i efektywniej wykonują swoje obowiązki. Medale mogą okazać się doskonałą inwestycją dla firm, które dopiero skupiają się na budowaniu kultury organizacyjnej, jednocześnie dbając o promocję marki własnej. Nie stanowią one dużego wydatku, natomiast ich zamówienie może przynieść firmie wiele korzyści, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasowej. Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top