Jak dokonać aktualizacji telefonu

Systemy operacyjne Android oraz iOS są stale aktualizowane o nowe funkcje oraz poprawki błędów i problemów bezpieczeństwa. Większość aktualizacji jest dostarczana drogą powietrzną, co oznacza, że otrzymasz powiadomienie, gdy tylko będą dostępne. Jeśli nie jesteś pewien, kiedy aktualizacja będzie dostępna, możesz przywrócić telefon do ustawień fabrycznych przed jej zainstalowaniem. Ponadto przed aktualizacją telefonu możesz regularnie wykonywać kopie zapasowe danych. Następnie można zainstalować najnowszą wersję systemu operacyjnego telefonu.

Użytkownicy Androida mogą wyłączyć autoaktualizacje, przechodząc do menu Ustawienia. Opcja ta znajduje się w zakładce „Zarządzaj aplikacjami”. Zostaniesz poproszony o wybranie typów aktualizacji, które chcesz otrzymywać, w tym aktualizacji systemu i aplikacji. Na urządzeniach z systemem Android pole wyboru „Włącz automatyczną aktualizację” znajduje się w prawym górnym rogu. Aby wyłączyć funkcję automatycznej aktualizacji, usuń zaznaczenie pola wyboru obok tej opcji.

Możesz również zostać poproszony o wprowadzenie hasła, jeśli aktualizacja nie powiedzie się. Jest to ostateczność, ponieważ reset fabryczny wymaże wszystkie dane. Ale może również pomóc w naprawieniu problemu, jeśli masz czas, aby czekać. Jeśli nie jesteś w stanie pobrać aktualizacji na czas, spróbuj wymazać pamięć masową urządzenia. Po tym, podłącz telefon do Wi-Fi i pozwól, aby aktualizacja się zakończyła. Chociaż zakończenie procesu może zająć trochę czasu, aktualizacja będzie tego warta.

Jeśli masz starszy model telefonu z systemem Android, możesz nie być w stanie uzyskać terminowych aktualizacji, ponieważ system operacyjny telefonu jest wersją licencjonowaną. Producenci zewnętrzni często wprowadzają zmiany do systemu operacyjnego. Na przykład telefony firmy Samsung zawierają mocno zmodyfikowane wersje systemu Android z zastrzeżonymi asystentami cyfrowymi. Producent musi dostosować te poprawki, aby działały na jego urządzeniu. Możliwe jest jednak, aby przewoźnicy określili dostosowanie swoich łatek.

Można również zaktualizować telefon za pomocą komputera. Niektórzy producenci telefonów oferują oprogramowanie desktopowe, aby to zrobić. Wystarczy podłączyć końcówkę USB telefonu i komputera do kompatybilnego portu USB. Po wyświetleniu monitu wybierz plik aktualizacji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Jeśli używasz telefonu z systemem Android, wykonaj kroki opisane na stronie internetowej producenta. Jeśli proces instalacji oprogramowania przebiegł bezproblemowo, to wszystko jest gotowe.

Istnieją dwa rodzaje aktualizacji – bezpieczeństwa i poprawki błędów. Aktualizacje bezpieczeństwa są mniejsze i rzadziej spotykane i zazwyczaj naprawiają błędy w systemie operacyjnym. Aktualizacje zabezpieczeń są niezbędne, aby zapewnić ochronę telefonu przed złośliwymi atakami. Telefony Google Pixel otrzymują comiesięczne aktualizacje. Aktualizacje zabezpieczeń systemu Android są jednak różne i ważne jest, aby znać ich częstotliwość. Na szczęście telefony Google Pixel otrzymują je co miesiąc, podczas gdy inne urządzenia otrzymują je tylko co kwartał.

Urządzenia z systemem Android mają różne ekrany, które są dostępne do aktualizacji. Ponadto aktualizacje oprogramowania poprawiają interfejs użytkownika i zwiększają bezpieczeństwo Twojego urządzenia. W związku z tym należy zawsze aktualizować system operacyjny, gdy pojawi się nowa wersja. Twój dostawca usług bezprzewodowych może oferować różne rozmiary ekranu, ustawienia i wersje oprogramowania. Wybierając między nimi, pamiętaj o dokładnym przeczytaniu instrukcji producenta. Jeśli nie jesteś pewien, jakie ustawienia są dostępne, możesz poszukać ich w Google Play.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top