Jak zrobić antenę do radia samochodowego

Z radością przedstawiamy materiał, który powstał w sojuszu z meskie-poradniki.pl

Masz problem z umiejscowieniem anteny w swoim radiu samochodowym? Oto kilka wskazówek. Po pierwsze, kup transformator dopasowujący ze złączem „F” na końcu oddalonym od anteny. Używając specjalnego narzędzia do zaciskania, zainstaluj złącze „F” na kablu koncentrycznym. Gdy kabel koncentryczny jest bezpiecznie na miejscu, można podłączyć antenę. Upewnij się, że kąt nowej anteny jest skierowany w stronę stacji, której chcesz słuchać.

Możesz uzyskać dobrą antenę do radia samochodowego, jeśli kupisz ją gotową. Dzięki temu uzyskasz wyraźny sygnał, jednocześnie redukując szumy. Zwiększy też czułość i sprawi, że Twoje radio będzie bardziej wyraźne. Pozwoli Ci słuchać lokalnych stacji bez statycznych i innych problemów. Jeśli majsterkujesz, ta antena będzie wymagała niewielkiego nakładu pracy. Będziesz potrzebował kilku narzędzi i materiałów, ale te anteny są dostarczane z instrukcjami, abyś mógł zacząć.

Niektóre radia przychodzą z elastyczną anteną z drutu, którą możesz wykorzystać do poprawy odbioru. Możesz użyć tego jednego, ale upewnij się, że jest wystarczająco długi, aby osiągnąć oba końce samochodu. Pamiętaj, aby rozciągnąć przewody jak najdalej od siebie. Ta antena jest nie tylko nieestetyczna, ale i kierunkowa. Będzie podnosić stacje radiowe lepiej, jeśli przewody biegną prostopadle do poziomej części „T.”

Pierwszy, trzeba wyciąć drut antenowy. Powinieneś przeciąć drut antenowy blisko podstawy radia. Gdy już przetniesz drut antenowy, umieść go w stosunku do bolca w radiu. Jeśli odczyt omomierza jest poniżej pięciu omów, antena działa. Jeśli nie, upewnij się, że używasz odpowiedniego narzędzia do zaciskania, aby usunąć metalową ramkę.

Wtedy będziesz musiał zainstalować zasilany przedwzmacniacz. Przedwzmacniacz zwiększy zasięg radia i odbierze niepożądane zakłócenia. Jeśli masz problemy z odbiorem sygnału radiowego, to prawdopodobnie jest to antena. Nie rozpaczaj. Wystarczy odrobina wiedzy i trochę czasu. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Z pomocą tego poradnika, możesz zrobić własną antenę w mgnieniu oka!

Jeśli nie jesteś ekspertem, nadal możliwe jest zrobienie własnej anteny do radia samochodowego. Wszystko czego potrzebujesz to kawałek drutu o wielkości kciuka, trochę szczypiec i wiertarka. Wytnij drut na równe kawałki, zginaj go w kształt litery U i wywierć otwór w środku U. Po zakończeniu, jesteś gotowy do zainstalowania anteny na swoim radiu samochodowym.

Po zainstalowaniu anteny, możesz teraz słuchać swojej ulubionej stacji radiowej! Możesz teraz użyć jej do dostrojenia się do lokalnej stacji FM, nawet jeśli nie masz pomocniczego gniazda w swoim samochodzie. Jeśli Twój samochód nie ma pomocniczego gniazda, możesz użyć kabla mini-jack, aby podłączyć antenę do radia. Jeśli nie masz nadajnika FM, możesz również użyć kabla mini-jack, aby podłączyć go do zestawu stereo w samochodzie. Kabel mini-jack pozwoli Ci korzystać z tej samej funkcjonalności co nadajnik FM, ale różnica polega na umieszczeniu anteny. Antena powinna być umieszczona w miejscu, które oferuje najlepszy odbiór. Konserwacja jest wymagana, więc upewnij się, że sprawdzisz swoją antenę raz na jakiś czas.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top