Jak zrobić blok dowodzenia w Minecrafcie

Jeśli szukasz sposobu na zautomatyzowanie swojej gry Minecraft, prawdopodobnie zainteresuje Cię jak zrobić blok poleceń. Zasadniczo, tworzysz blok poleceń i umieszczasz go w dowolnym miejscu solidnym, takim jak stół lub krzesło. Następnie możesz go zaprogramować, aby wykonał zadanie, takie jak przywołanie owcy. Oto jak to zrobić. Aby utworzyć blok poleceń, najpierw otwórz interfejs Set Console Command for Block, klikając prawym przyciskiem myszy na blok.

W Minecrafcie blok poleceń pozwala kontrolować ustawienia gry i obserwować rozgrywkę. Możesz wpisać konkretne polecenie, a ono będzie powtarzać je w nieskończoność. Możesz powtórzyć to samo polecenie do 20 razy w ciągu sekundy. Jest to przydatna funkcja, jeśli chcesz dokonać zmiany świata, ale możesz również użyć jej w istniejącym świecie. Te bloki poleceń są dostępne do pobrania na różnych platformach, w tym w Warsztacie Steam i aplikacji Minecraft.

Bloki poleceń są ważną częścią trybu kreatywnego gry i serwerów Multiplayer. Funkcja ta pozwala na tworzenie bardziej złożonych maszyn i automatyzację świata gry za pomocą kilku kliknięć. Oprócz automatyzowania gry, mogą one również kontrolować innych graczy. Możesz również stworzyć „blok poleceń”, aby zautomatyzować pewną część gry. Możesz użyć tych bloków, aby uczynić serwer Minecraft przyjemniejszym dla wszystkich!

W Minecraft istnieją trzy różne rodzaje bloków poleceń. Istnieją bloki poleceń impulsowych, bloki poleceń łańcuchowych i bloki poleceń powtarzalnych. Impulsowe bloki poleceń wykonują się tylko raz po aktywacji, podczas gdy Łańcuchowe bloki poleceń powtarzają się raz na 20 ticków, lub warunkowe bloki poleceń wykonują się tylko raz, jeśli poprzedni blok poleceń zakończył się sukcesem. To samo może się zdarzyć dla bloków poleceń warunkowych. Po otrzymaniu sygnału redstone, blok poleceń będzie się powtarzał.

Jeśli używasz Bedrock Edition Minecrafta, możesz dodać blok poleceń do gry. Jest to możliwe na konsoli Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch oraz w wersji PC gry. Pierwszym krokiem jest otwarcie Minecrafta na konsoli, na której będziesz grał. Kolejnym krokiem jest wybranie przycisku „Create New” w zakładce „Worlds”. Następnie upewnij się, że włączyłeś toggle „Activate Cheats”.

Gdy już masz blok poleceń, powinieneś użyć polecenia /testforblock, aby przetestować, czy jest on w stanie znaleźć określony typ bloku w świecie. Position i tileName bloku określają, gdzie znajduje się on w stosunku do gracza. Z kolei argument dataValue jest opcjonalny. DataValue będzie obsługiwać warianty tego samego bloku. Warto również zauważyć, że ten blok poleceń może wykryć, czy gracz ma wynik 1 na tablicy wyników.

Możesz również użyć bloku poleceń do przywoływania zmodowanych wrogów. Na przykład, możesz przywołać kapitana pillagerów za pomocą bloku poleceń. Można to zrobić za pomocą drewnianego przycisku. Musisz przymocować drewniany przycisk podczas kucania. Po przymocowaniu przycisku zostaniesz przeniesiony do menu bloku poleceń. Jeśli blok poleceń wywoła efekt, poznasz dokładną nazwę pillagera.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top