Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zrobić zrzut ekranu na laptopie, możesz użyć wbudowanego przycisku print screen w systemie Windows 10. Przycisk ten znajduje się zazwyczaj w prawym górnym rogu klawiatury. Czasami jest on oznaczany jako PrtScn. Naciśnięcie przycisku Print Screen powoduje skopiowanie danych obrazu do schowka, który następnie wklejamy do programu do edycji obrazu. W niektórych laptopach można użyć klawisza funkcyjnego, aby uzyskać dostęp do przycisku Print Screen. Jeśli chcesz wykonać zrzut ekranu na cały ekran, możesz użyć skrótu klawiaturowego Command+Shift+3, aby przechwycić cały ekran. Podczas wykonywania zrzutu ekranu komputer będzie wydawał dźwięk migawki.

Po wykonaniu zrzutu ekranu można go wkleić do innych programów obsługujących obrazy. Możesz skopiować i wkleić zrzut ekranu do programu do edycji obrazu, takiego jak Photoshop lub GIMP. Innym sposobem na zrobienie zrzutu ekranu jest wciśnięcie Ctrl+Wyświetl Windows, a następnie kliknięcie opcji „Print Screen”. Po zrobieniu zrzutu ekranu możesz użyć klawisza Windows, aby otworzyć program do edycji obrazu. Następnie możesz zapisać zrzut ekranu jako plik JPG lub PNG.

Jeśli masz laptopa Asus, są szanse, że będziesz korzystać z systemu operacyjnego Windows. Windows jest najbardziej rozpowszechnionym systemem operacyjnym i prawie wszystkie laptopy Asus go używają. Podobnie jak inne systemy operacyjne oparte na Windows, Windows stara się zapewnić najlepsze narzędzia i aplikacje dla swoich użytkowników. Nie posiada jednak żadnej natywnej funkcji zrzutu ekranu, co uniemożliwia przechwytywanie zrzutu ekranu w systemie Windows na laptopie.

Aby przechwycić obszar okna, naciśnij klawisz Windows i naciśnij przycisk Print Screen. W prawym rogu ekranu pojawi się miniaturka okna. Gdy będziesz zadowolony z obrazu, możesz go edytować i zapisać na pulpicie. Jeśli chcesz przechwycić konkretne okno, możesz nacisnąć klawisz Alt+PritScn. Następnie otwórz zrzut ekranu w edytorze obrazów.

Skrót do wykonania zrzutu ekranu na laptopie jest zazwyczaj taki sam jak w przypadku urządzeń z systemem Windows. Na tabletach z systemem Windows klawiszem, który należy nacisnąć, jest Power+Volume Down. Naciśnięcie tego skrótu uruchomi aplikację zrzutu ekranu systemu Windows. Zrzut ekranu pojawi się jako plik PNG w folderze Obrazy. Jeśli zrobisz kilka zrzutów ekranu, Windows oznaczy je ich numerami. Aby wykonać wiele zrzutów ekranu jednocześnie, trzeba będzie zmienić ustawienia Animuj okna podczas minimalizacji lub maksymalizacji.

Innym skrótem do przechwytywania zrzutów ekranu na laptopie jest klawisz klawiatury Print Screen. Jednoczesne naciśnięcie klawisza Print Screen spowoduje przechwycenie okna, a za jego pomocą można skopiować zrzut ekranu do schowka. Zrzut ekranu zostanie skopiowany do schowka, więc możesz go wkleić do programu do edycji obrazu w celu edycji. Ten skrót umożliwia również przechwytywanie zrzutu ekranu na pełnym ekranie. W systemie Windows 10 można również wykonać zrzut ekranu, naciskając jednocześnie klawisz Windows i Alt.

Innym skrótem do wykonania zrzutu ekranu jest Snip &; Sketch, który pozwala wybrać, które fragmenty ekranu mają zostać przechwycone. Funkcja ta została wprowadzona w październikowej aktualizacji 2018 dla laptopów z systemem Windows. Naciśnij klawisz Windows i Shift+S na klawiaturze. Pojawi się biała nakładka i zmieni się kursor krzyżowy. Gdy przestaniesz naciskać klawisz Windows, zrzut ekranu zostanie skopiowany do schowka.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top