Jak zrobić kompres z octu i wody

Ocet ma wiele zastosowań i korzyści. Oprócz zdolności do zabijania bakterii, może również czyścić szkło i okna. Może być również używany do produkcji twarogu z mleka i do starzenia drewna. Może również pomóc w zapobieganiu biegania barwników tkanin. I choć może nie jest to zdrowa opcja do stosowania na stole, jest łatwa dla budżetu. Jako naturalne, niedrogie rozwiązanie czyszczące, ocet jest również świetny dla Twojej skóry.

Dla natychmiastowego remedium, połącz równe części octu i wody. Możesz również użyć pełnej mocy żółtej musztardy. To rozwiązanie jest mniej kwaśne niż ocet, ale nadal może szczypać, jeśli zostanie zastosowane na otwartej skórze. Jeśli chcesz bardziej delikatnego rozwiązania, wymieszaj równe części octu jabłkowego z dwiema filiżankami wody. Następnie zastosuj go na dotkniętym obszarze. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj dwóch filiżanek wody i dwóch łyżek octu.

Po zastosowaniu do bolesnego obszaru, kompres z octu i wody może zmniejszyć ból i stan zapalny. Mieszanina octu będzie przyciągać ciepło do obszaru, gdy zostanie zastosowana do niego, więc trzymaj oczy zamknięte. Zastosuj go do obszaru z bolesną skórą i połóż się. Ocet pomoże obszarowi leczyć się szybciej. Ponieważ zawiera kwas octowy, ocet zabija dwa tuziny różnych rodzajów bakterii. Co ciekawe, niskie stężenia octu zostały nawet wykorzystane jako alternatywa dla antybiotyków.

Ocet jest również korzystny dla organizmu, ponieważ może zneutralizować objawy takie jak krwotok z nosa lub zgaga. Mieszanie octu z wodą będzie również uszczelniać pęknięte naczynia. Niektórzy ludzie uważają, że mieszanka octu jabłkowego i wody pomaga na bóle głowy. Stosowanie octu z liśćmi mięty może również leczyć podrażnienia skóry. Aby uzyskać bardziej skuteczne leczenie, wymieszaj równe części octu i wody. I nie zapomnij wymieszać go z wodą, ponieważ pieprz cayenne i ocet mogą podrażnić skórę.

Choć korzyści ze stosowania kompresów z octu i wody zostały zbadane, leczenie to nie jest szeroko stosowane do kontroli gorączki. Pomimo jego skuteczności, wielu praktyków pozostało niepewnych co do tego, czy jest on wart ryzyka. Wykazano skuteczność w obniżaniu temperatury w ciągu około 30 minut, ale ważne jest, aby nie stosować go bezpośrednio na otwarty pęcherz lub otwartą ranę. Zawsze należy umyć dotknięty obszar po tym, aby uniknąć nieprzyjemnego zapachu octu.

Możesz znaleźć wiele różnych octów w swoim sklepie spożywczym. Są one ogólnie nazwane po materiale, który fermentował w alkohol, a czasem zawierają zioła, przyprawy lub owoce. Wszystkie zawierają jakiś procent kwasu octowego, który jest bardzo szkodliwy zarówno dla ludzi, jak i zwierząt domowych. Jeśli masz dziecko, które ma reakcję na ocet, należy użyć rozcieńczonego octu zamiast. Może również pomóc obniżyć gorączkę lub złagodzić oparzenia słoneczne.

Gdy jest stosowany jako kompres, ocet jabłkowy może również pomóc w trawieniu. Ponadto może regulować poziom cukru we krwi i pomóc w zapobieganiu migrenom i bólom głowy. Ocet jabłkowy cydr jest szczególnie korzystny dla diabetyków, ponieważ może zwiększyć wrażliwość na insulinę. I, zawiera potas, który może zapobiec migrenom i innym objawom słabego trawienia. Inną korzyścią z octu jabłkowego jest jego właściwości przeciwzapalne. Jeśli szukasz alternatywy łagodzącej ból, ocet jabłkowy może być najlepszą opcją.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top