Jak zrobić uniwersalny środek czyszczący z sodą oczyszczoną

Aby zrobić uniwersalny środek czyszczący, który jest zarówno tani, jak i skuteczny, możesz użyć zwykłych przedmiotów ze spiżarni. Jeden z nich łączy łyżeczkę sody oczyszczonej z odrobiną mydła w płynie i dwoma kubkami gorącej wody. Po prostu połącz te dwa i wstrząśnij, aż soda oczyszczona się rozpuści, a następnie nałóż mieszaninę na dowolną powierzchnię. Następnie, po prostu pozostawić go do pracy na kilka minut. Ten uniwersalny środek czyszczący jest skuteczny w czyszczeniu wielu różnych powierzchni, w tym szkła, stali nierdzewnej i płytek.

Innym wspólnym przedmiotem gospodarstwa domowego jest ocet, który może być używany jako środek czyszczący w kuchni i łazience. Podczas gdy ocet jest znany ze swojej mocy czyszczenia, soda oczyszczona ma unikalny efekt przeciwdziałania, który czyni ją doskonałą alternatywą dla komercyjnych środków czyszczących. Podczas gdy ocet pomaga zneutralizować moc czyszczenia substancji kwaśnych, soda oczyszczona działa w celu pochłaniania zapachów i czyszczenia różnych powierzchni. Podczas gdy soda oczyszczona nie jest zalecana do stosowania na powierzchniach, które są wrażliwe na kwaśne roztwory, nadal jest skutecznym środkiem czyszczącym.

Inny domowy uniwersalny środek czyszczący to prosta mieszanka dwóch wspólnych składników kuchennych. Należy ją rozcieńczyć odrobiną wody, aby łatwo było ją rozprowadzić na powierzchniach. Jeżeli ty używasz mieszaninę dla długiego okresu czasu, upewniał się agitować powierzchnię dobrze usuwać jakaś nadmiar wodę. Używanie ściereczki z mikrofibry może pomóc w tym procesie, a także dodać poziom usuwania brudu do środka czyszczącego.

Możesz również zrobić swój własny środek czyszczący z cytryny. Wystarczy połączyć łyżkę stołową sody oczyszczonej z połową szklanki wody. Dobrze wymieszaj, aby rozpuścić sodę oczyszczoną. Gdy już się rozpuści, dodaj mydło kastylowe. Nie potrząsaj energicznie mieszaniną, ponieważ może to spowodować powstanie bąbelków. Poczekaj, aż bąbelki znikną, a roztwór stanie się mętny. Dodaj pozostałe pół szklanki wody i dobrze wymieszaj, aby stworzyć butelkę z rozpylaczem.

Innym popularnym uniwersalnym środkiem czyszczącym jest ten na bazie octu. Jest to bardziej ekonomiczna opcja, ponieważ ocet jest znany z uszkadzania płytek, drewna i fug. Poza tym, olejki eteryczne mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych. Niemniej jednak, soda oczyszczona ma wiele innych zastosowań. Może być używana jako dezodorant do dywanów. Naturalny dezodorant jest tańszy niż komercyjne dezodoranty i jest bardziej skuteczną i przyjazną środowisku alternatywą dla produktów komercyjnych.

Innym świetnym zastosowaniem sody oczyszczonej i mieszaniny octu jest czyszczenie dywanów. Aby stworzyć tę pastę, wymieszaj 1/2 filiżanki sody oczyszczonej z 2 łyżkami białego octu. Przed użyciem dokładnie wstrząśnij. Rozpyl mieszaninę na czyszczoną powierzchnię i delikatnie wyszoruj ją gąbką z nylonowym oparciem. Jest to również świetny środek do usuwania piany z mydła i twardej wody.

Poza tym, że jest to doskonały dezodorant do dywanów, soda oczyszczona może być również używana jako środek do czyszczenia odpływów. Wystarczy zmieszać jedną część sody oczyszczonej z jedną częścią białego octu. Wymieszaj rozwiązanie i poczekaj 30 minut, aby zobaczyć wyniki. Następnie możesz przepłukać odpływy ciepłą wodą. I pamiętaj, że soda oczyszczona może być nawet użyta do zrobienia środka czyszczącego do łazienki! Na przykład, połącz jedną łyżkę sody oczyszczonej z trzema łyżkami octu i wymieszaj je w butelce z rozpylaczem, a następnie rozpyl na dotkniętych obszarach.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top