Jak zrobić wewnętrzne schody drewniane

Zanim zaczniesz budować swoje wewnętrzne schody drewniane, powinieneś najpierw je zaprojektować. Ważne jest, aby Twój projekt był spójny od góry do dołu, więc upewnij się, że najpierw wszystko zmierzysz. Następnie zaznacz przestrzeń pomiędzy poszczególnymi podłużnicami i przybij je równomiernie na całej szerokości schodów. Pamiętaj, że musisz zostawić przestrzeń około 10 1/2 cala dla przestrzeni środkowej. Będziesz musiał powtórzyć ten proces dla każdego z pozostałych podłużnic, jak również.

Drewniane schody zapewniają elegancję i ponadczasowe piękno. Po zakończeniu, mogą one służyć jako kawałek dekoracyjny, jak również. Drewno jest uniwersalnym materiałem, który nadaje się do wielu stylów projektowania i może być wykonany w dowolnym kształcie lub stylu. Dodaje również unikalną teksturę i ciepło do atmosfery. Drewniane schody mogą być zbudowane z różnych rodzajów drewna i innych materiałów, i może drastycznie zmienić wygląd pokoju.

Wybierając drewno dla swoich wewnętrznych drewnianych schodów, upewnij się, aby wybrać gatunek, który ma odpowiednią gęstość ziarna. Gęstość ziarna wskaże, jak silne jest drewno, i upewnij się, że wybierzesz jeden bez niedoskonałości. Upewnij się również, że drewno jest wolne od wad i ma wilgotność około ośmiu do dwunastu procent. Schody drewniane mogą być zainstalowane w dowolnym miejscu w domu, o ile drewno jest z gatunku klasy I lub II.

Sosna jest bardzo powszechnym miękkim drewnem. Występuje w ciepłym różowym kolorze z brązowymi sękami, które pojawiają się na powierzchni. Sosna jest bardzo tanim i lekkim drewnem i szybko się obrabia. Można nawet znaleźć drzewa sapele rosnące w Afryce Zachodniej. Kiedy zdecydujesz się zbudować schody z sosny, pamiętaj, że ten rodzaj drewna ma dużą gęstość garbników, a ziarno jest bardzo stabilne.

Aby pomalować wewnętrzne drewniane schody, zacznij od dołu i pracuj w górę. Usuń wszelkie dywany lub inne pokrycie, które mogą być pokryte schody. Korzystanie z farby jest doskonałym sposobem, aby dodać głębię i osobowość do swojego wnętrza drewniane schody. Przed malowaniem, należy pamiętać, aby szlifować schody, aby zapewnić gładką powierzchnię dla farby. Jeśli masz już lakier na nich, użyj specjalistycznej farby nad poprzednim.

Jest to istotne, że przestrzegasz specyfikacji producenta przy instalacji dywanów i biegaczy schodowych. Dzięki temu unikniesz uszkodzenia schodów. Oprócz zapewnienia, że Twoje wewnętrzne schody drewniane spełniają wymagania kodeksowe, powinieneś również pamiętać, że są one źródłem zagrożeń bezpieczeństwa. Jeśli w Twoim domu mieszkają dzieci lub osoby starsze, może to być poważny problem. Tak więc, upewnij się, że podejmujesz dodatkowe środki ostrożności, aby zapewnić, że twoje schody są bezpieczne dla wszystkich.

Zanim zaczniesz budować swoje wewnętrzne drewniane schody, rozważ koszty. Niektóre materiały będą kosztować więcej niż 100 dolarów za krok. Jednak będą one trwać przez dziesięciolecia i mogą być łatwo barwione lub malowane, aby dopasować je do wnętrza domu. Drewniane schody będą kosztować około 50-150 dolarów za krok, ale możesz również zdecydować się na kamień lub cegłę, które będą kosztować 60-100 dolarów za krok. Cegła jest jednak nieco droższa, ale jest tego warta, jeśli masz dom o tematyce przemysłowej. Może stworzyć atrakcyjną i uderzającą klatkę schodową.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top