Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z polecaneporadniki.pl
Aby zrobić napowietrzacz do akwarium, wykonaj następujące kroki. Najpierw weź małą szklaną lub plastikową butelkę i umieść ją wewnątrz akwarium. Następnie włóż silikonową rurkę przez drugi otwór. Ta rura powinna być przymocowana do kamienia powietrznego. Następnie napełnij drugą butelkę wodą, a następnie wylej część wody. Przymocuj butelki razem od dołu. Uwaga: Zanim przymocujesz butelki, zdejmij ich kapsle.
Inną opcją jest pompka powietrzna. Pompa ta popycha bąbelki po powierzchni wody i wypycha dwutlenek węgla na powierzchnię wody. Pozwala to na wymianę gazową i pomaga rybom oddychać. Jeśli ryby nie otrzymują wystarczającej ilości tlenu, można zamiast tego użyć pompy powietrznej. Jest ona znacznie cichsza i może być zainstalowana w Twoim akwarium bez konieczności rozbijania banku. Kiedy skończysz, po prostu umieść w nim napowietrzacz swojego akwarium i obserwuj, jak ryby łatwiej oddychają.
Następnie upewnij się, że zainstalowałeś w akwarium kamienie powietrzne. Mogą one pomóc zmniejszyć poziom hałasu, a także zmniejszyć objętość bąbelków. Oprócz kamieni powietrznych, możesz również zainstalować filtry gąbkowe. Po zainstalowaniu, będą one działać jak naturalny kamień powietrzny. Filtry te pozwolą Twoim rybom oddychać i cieszyć się wodą bogatą w tlen. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś! Nadszedł czas, aby stać się kreatywnym! Miłej zabawy!
Temperatura wody jest również dużym czynnikiem wpływającym na ilość tlenu w wodzie. Wyższe temperatury powodują szybsze parowanie wody, co zmniejsza zawartość tlenu. Dlatego koniecznie trzeba monitorować ilość tlenu w akwarium i zainstalować napowietrzacz, który zaradzi temu problemowi. Jednak temperatura nigdy nie powinna przekraczać 800 Fahrenheita, ponieważ zabije to ryby. Po zainstalowaniu napowietrzacza do akwarium, będziesz mógł cieszyć się swoimi rybami i nowo odkrytym hobby!
Jednym z najważniejszych aspektów napowietrzacza jest cyrkulacja. Ruch wody w akwarium z rybami w naturalny sposób natlenia wodę. Jeśli powierzchnia akwarium jest zbyt natleniona, może to spowodować chorobę pęcherzyków gazu u Twoich ryb. Ryby z tą chorobą będą rozwijać pęcherzyki w ich skórze i wokół oczu. Innym znakiem, że twój napowietrzacz akwariowy jest zbyt duży jest to, że ryby mają problemy z pływaniem prosto. Jeśli tak się stanie, musisz wyregulować filtr i zmniejszyć cyrkulację.
Innym ważnym aspektem jest wielkość Twojego akwarium. Jeśli masz głęboki lub wąski zbiornik, będziesz potrzebował potężnej pompy powietrznej, aby krążyć wystarczająco dużo powietrza w wodzie. Napowietrzanie jest również niezbędne w przypadku płytkich akwariów, które natleniają górną, środkową i dolną część wody. Ale jeśli nie jesteś w stanie zainstalować pompy powietrza, zawsze możesz zrobić napowietrzacz akwariowy z przetworzonych plastikowych butelek.
Gdy już masz składniki, następnym krokiem jest zbudowanie pompy powietrza. Na szczęście wykonanie własnej pompy powietrza do akwarium jest stosunkowo proste i niedrogie. Możesz nawet użyć plastikowej butelki z kilkoma rurkami, aby zrobić własną pompę powietrza. Sama pompa powietrza jest prosta do wykonania, a jedyne czego potrzebujesz to bateria i silnik. Pamiętaj, aby wyczyścić swoją pompę po zakończeniu. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, czas zacząć.
Podobne tematy