Jak stworzyć własną stronę internetową za darmo

Jeśli jesteś zainteresowany uruchomieniem biznesu online, możesz znaleźć darmowe strony internetowe, na których możesz budować. Wiele firm budujących strony internetowe ma darmowe plany, ale są one tylko sposobem dla platform, aby promować swoje usługi i zachęcić płatne konta. Te darmowe konta zazwyczaj zawierają tylko ograniczone funkcje i może trzeba będzie zapłacić niewielką opłatę, aby uzyskać dostęp do pełnych funkcji. Więc zanim podejmiesz decyzję o darmowych budowniczych stron internetowych, rozważ funkcje, których potrzebujesz najbardziej. Jeśli tworzysz nowy biznes, dobra strona internetowa to podstawa (a jeśli szukasz pomysłu – warto zainteresować się tematem oferty franczyzy bez wkładu własnego).

Darmowy budowniczy stron internetowych jest szczególnie przydatny, jeśli pracujesz na napiętym budżecie lub nie wiesz, jaki rodzaj strony chcesz stworzyć jeszcze. Wiele z tych stron zapewnia ponad 500 darmowych szablonów i edytor typu „przeciągnij i upuść”, który pozwala na zmianę układu i dodawanie elementów. Zawierają one dynamiczne funkcje, takie jak funkcja wyszukiwania, których nie znajdziesz w płatnych opcjach. Po dokonaniu wyboru, nadszedł czas na stworzenie strony internetowej.

Przy zakładaniu strony internetowej, powinieneś najpierw zdecydować się na nazwę domeny. Wybierz nazwę domeny, która jest łatwa do zapamiętania. Unikaj używania znaków specjalnych lub fraz. Na przykład, większość stron firmowych używa nazwy swojej firmy jako nazwy domeny, podczas gdy inni wybierają słowo kluczowe związane z ich treścią. Cokolwiek wybierzesz, będziesz zadowolony, że wybrałeś nazwę domeny. Jeśli masz ograniczony budżet, powinieneś skorzystać z bezpłatnej usługi budowania stron internetowych, takiej jak Strikingly.

Najlepsze darmowe konstruktory stron internetowych mają szablony, które są responsywne na urządzenia mobilne i łatwe do dostosowania. Jeśli próbujesz sprzedać produkt lub usługę, Wix, Weebly i WordPress to najlepsze wybory. Jeśli potrzebujesz prostej witryny, Site123 i Strikingly są odpowiednimi narzędziami do pracy. Chociaż te darmowe narzędzia nie oferują pełnej kontroli twórczej, są idealne dla początkujących, którzy potrzebują tylko funkcjonalnej strony. I oferują szablony zoptymalizowane pod kątem SEO.

Gdy już wybrałeś konstruktora strony, możesz przesłać do niego treść. W zależności od Twoich celów, możesz chcieć dołączyć posty, obrazy, konta sieci społecznościowych i filmy. Następnie możesz wrócić i dwukrotnie sprawdzić swoją zawartość, aby upewnić się, że jest poprawna. Jeśli wszystkie Twoje treści są poprawne, możesz kliknąć „Opublikuj”, aby przejść na żywo i zobaczyć, jak to wygląda. Następnie możesz wprowadzić poprawki, aby poprawić parametry SEO w oparciu o potrzeby projektu.

Strikingly i Wix to dwie inne opcje do rozważenia. Strikingly ma intuicyjny interfejs i twierdzi, że możesz mieć swoją witrynę uruchomioną w godzinę. Darmowa wersja oferuje 14-dniowy okres próbny. Po tym, można zapisać się na płatny plan zaczynając od 14 dolarów za miesiąc rozliczane rocznie. Inną darmową opcją budowania stron jest Squarespace. Ta platforma jest podobna do WordPressa i Wix. Możesz dostosować swoją witrynę, tworząc stronę za pomocą jej edytora. Jednak największym minusem tej platformy jest to, że musisz umieścić znak wodny na swojej witrynie.

Istnieją inne darmowe opcje budowania witryn, takie jak Wix, który oferuje szablony i przewodnik. Trasa Wix ADI jest szybsza, ale mniej konfigurowalna niż trasa Wix. Szablony Wix oferują mnóstwo opcji dostosowywania, a dobrze skonstruowana witryna jest gotowa dla Ciebie w ciągu kilku minut. Będziesz mógł dostosować swoją witrynę, więc powinno to być przyjemne doświadczenie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top