Jak zrobić książkę dla dziecka

Kiedy już wybierzesz idealny układ, musisz zdecydować, jakiego rodzaju zdjęcia chcesz umieścić. Możesz zamieścić zdjęcia przedstawiające kamienie milowe i specjalne okazje, takie jak pierwsze kroki Twojego dziecka. Możesz również zamieścić miesięczne zdjęcia dziecka z całego pierwszego roku życia. Inne wspaniałe przedmioty, które można umieścić w książce dziecka to bransoletka ze szpitala, pukiel włosów, pępowina i ogłoszenia w gazetach. Pierwsza noc dziecka w domu może być również zapisana w książce, jak również wszelkie zabawki i zainteresowania, że on lub ona ma.

Jeśli wolisz użyć gotowego szablonu albumu, istnieje wiele stron internetowych, które oferują takie rzeczy. Niektóre strony internetowe zawierają miejsca, w których możesz zapisać ważne momenty z pierwszego roku życia dziecka, takie jak pierwsze słowa i zaproszenia na przyjęcie urodzinowe. Prowadzenie tego rodzaju zapisów uchroni Cię przed zapomnieniem o ważnych rzeczach, takich jak odbiór ze szkoły czy zachcianki. Powinieneś również rozważyć wykonanie fizycznej kopii książki, zwłaszcza jeśli jest to album cyfrowy, ponieważ miękkie okładki i plastikowe rękawy nie wytrzymają wieku.

Podczas ciąży możesz zapisać swoje myśli i uczucia w krótkich słowach. Te cytaty mogą również służyć jako podpisy do zdjęć twojego rosnącego dziecka. Możesz również dołączyć luźne kartki, takie jak wykres wzrostu lekarza lub prace plastyczne malucha. Niezależnie od tego, czy jest to list czy wiersz, spisanie swoich nadziei i marzeń o dziecku jest pięknym sposobem na zachowanie wspomnień.

Jeśli nie jesteś pewien procesu tworzenia fizycznej książki, możesz wydrukować zdjęcia z pierwszego roku życia dziecka. Zdjęcia i podpowiedzi do dziennika mogą się różnić w zależności od aplikacji. Warto znaleźć usługę, która ma również opcję cyfrową. A jeśli wolisz nie tworzyć fizycznej książki, zawsze możesz wydrukować zdjęcia na swoim smartfonie. Możesz również zdecydować się na stworzenie cyfrowej wersji książki dziecka.

Jednym z najbardziej tradycyjnych sposobów zachowania wspomnień jest stworzenie książki dziecka. Będziesz potrzebować kartonowej ramki, nożyczek i przyborów do szycia. Dodatkowo będziesz musiała wybrać projekt dla swojej książki. Możesz stworzyć strony poświęcone pierwszemu roku życia dziecka lub każdemu kolejnemu etapowi, który nastąpi później. Następnie możesz dodać zdjęcia i wstawić je na strony. Gdy skończysz, włóż strony w ochraniacze.

Jeśli nie jesteś pewien, co zawrzeć w swojej książce dla dziecka, pamiętaj, że prosty, jednostronicowy układ jest jak najbardziej w porządku. Kluczem jest skupienie się na wspomnieniach, a nie na projekcie. Dodawanie stron jest tak proste, jak używanie segregatora, który łatwo się otwiera. Możesz nawet umieścić zdjęcia z przodu i z tyłu książki, co ułatwia dodawanie nowych zdjęć. Upewnij się, że zawierasz kilka zdjęć swojego dziecka, too.

Drugie lub trzecie dziecko będzie miało mniej zdjęć niż pierwsze. Z tego powodu nie poświęcaj zbyt wiele czasu na przeglądanie każdego zdjęcia swojego dziecka. Potem możesz do nich wrócić, gdy będziesz miała czas. Jeśli chcesz, aby Twoja księga pamiątkowa wyglądała dobrze przez wiele lat, najlepiej jest zamówić te, które na pewno wykorzystasz. Później możesz też usunąć zdjęcia, które Ci się nie podobają.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top