Jak zrobić bananowca w ogrodzie

Przedstawiamy artykuł, który jest owocem wspólnych działań z wolf-majster.pl

Korzyści z sadzenia bananów w ogrodzie są nieskończone. Możesz zrobić kompost z bananów bezpośrednio na swoim własnym podwórku, używając skórek jako naturalnego nawozu. Jeśli nie jesteś przekonany, że banany są dobrym nawozem, czytaj dalej. Banany zawierają wiele tych samych składników odżywczych, co jabłka, więc kilka skórek bananów może przejść długą drogę. Plus, banany mają kilka wspaniałych witamin i minerałów, które kochają warzywa.

Skórka banana jest świetnym źródłem potasu dla roślin i może być używana jako naturalny nawóz dla roślin. Aby stworzyć własny kompost bananowy, wystarczy wysuszyć skórki bananów na słońcu, a następnie umieścić je w piekarniku na niskiej temperaturze. Po wyschnięciu zmiel skórki bananów na proszek i wymieszaj go z ziemią wokół roślin. Alternatywnie, możesz zmielić skórki bananów na proszek i wymieszać go z solą Epsom, dodając wyniki do swojej gleby. Następnie zmieszaj proszek z wodą i nałóż na rośliny. Ta metoda jest szczególnie skuteczna dla epifitycznych bylin i paproci.

Skórki bananów są załadowane składnikami odżywczymi i są doskonałym nawozem. Skórki bananów są bogate w potas, który pomaga wzmocnić łodygi roślin i zapobiec chorobom. Poza tym, że są bogate w potas, skórki bananów mogą być używane jako mulcz. Słoik wypełniony skórkami bananów można również wykorzystać do zrobienia herbaty bananowej. Kompost jest świetnym sposobem na dostarczenie składników odżywczych do Twoich roślin i kwiatów.

Skórki bananów są również świetnym źródłem składników odżywczych dla gleby wokół Twoich roślin. Aby zrobić kompost ze skórki banana, wykop rów o głębokości około 3 cali i umieść skórki banana wewnątrz gleby. Przykryj skórki bananów ziemią, a następnie pozostaw je na kilka tygodni. Gdy skórki bananów zgniją, uwolnią składniki odżywcze, które pomogą Twoim roślinom. Skórki bananów przyciągają również pożyteczne owady i mikroby.

Choć woda ze skórek bananów jest świetnym sposobem na recykling odpadów żywnościowych, może również cofnąć się na twoich roślinach. Podczas gdy woda ze skórki banana jest świetna do kompostowania, nie jest to kompletny nawóz. Zrównoważona mieszanka fosforu, azotu i potasu jest najlepsza dla roślin. Woda z bananów działa również jako naturalny środek odstraszający owady i pomaga w rozwoju kwiatów i owoców. Podczas gdy woda ze skórki banana jest naturalnym nawozem, to wciąż za mało, aby banany były korzystne dla środowiska.

Po tym, jak twoje skórki banana są sfermentowane, możesz je sadzić w glebie wokół róż lub innych roślin kwitnących. Róże również kochają skórki. Jeśli posadzisz różę, skórka od banana sprawi, że gleba wokół niej będzie zdrowsza i szczęśliwsza. Aby zrobić kompost ze skórek bananów, umieść je w słoiku i zanurz w wodzie. Upewnij się, że ważysz słoik, aby pozostały pod wodą.

Skórki bananów zawierają duże ilości potasu, którego rośliny potrzebują do zdrowego wzrostu. Skórki bananów są doskonałym nawozem, ponieważ mają wysoką zawartość potasu, który pomaga roślinom wchłaniać azot. Skórka banana jest również dobrym źródłem manganu i sodu, które są niezbędne do fotosyntezy. Zawierają również śladowe ilości magnezu i siarki, które są ważne dla produkcji chlorofilu w liściach roślin.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top