Jak zrobić Mini Mrożone Marchewki

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z poradniczki.pl

Jeśli planujesz zamrozić kilka marchewek, to ten przepis jest dla Ciebie. Ta metoda jest idealna, aby zapobiec marnowaniu żywności, a także sprawia, że marchewki wyglądają uroczo! Do wykonania mrożonych marchewek potrzebny jest następujący sprzęt: garnek z wrzącą wodą, łyżka cedzakowa, miska wypełniona wodą z lodem, blacha do pieczenia, pergamin lub papier woskowy oraz torebki do zamrażania.

Aby zamrozić marchewki, musisz je najpierw umyć. Przyciąć wszelkie luźne końcówki. Następnie pokrój je na małe monety. Możesz również pokroić je w cienkie paski lub inne małe kawałki. Przed zamrożeniem upewnij się, że są czyste i mają odpowiednią ilość wody oraz zawartość witamin. Kiedy już je przygotujesz, musisz umieścić je w torbie do zamrażania lub plastikowym pudełku, w którym będziesz je przechowywać. Możesz również umieścić je na talerzu lub tacy.

Możesz zamrozić marchewki na 12-18 miesięcy. Przed zamrożeniem musisz je umyć i obrać. Gdy będą już miękkie, obierz je i pokrój na mniejsze kawałki. Umieść kawałki na blasze do pieczenia, ale nie dotykając się wzajemnie. Umieść je w torbie przystosowanej do zamrażania. Upewnij się, że oddzielasz marchewki, aby zapobiec oparzeniu zamrażarki. Po zamrożeniu, możesz cieszyć się mini mrożonymi marchewkami kiedy tylko chcesz!

Poniższy przepis to łatwy wakacyjny przysmak! Jest szybki, łatwy i pyszny! Możesz nawet użyć świeżych marchewek zamiast mrożonych! Honey Glazed Carrots są pyszne i łatwe do wykonania! Jeśli nie lubisz jeść cukru, spróbuj syropu klonowego lub brązowego cukru. Ten przepis jest świetny zarówno do menu mięsnego, jak i wegetariańskiego. Możesz użyć zwykłych marchewek lub mrożonych marchewek dla niemowląt.

Aby zmikrofalować mrożone marchewki, użyj miski nadającej się do mikrofalówki. Posypać trochę przypraw na wierzchu i mikrofalować na wysokim poziomie przez dwie do trzech minut. Wymieszaj w połowie gotowania i posyp wodą, jeśli chcesz. Kontynuuj gotowanie marchewek, aż osiągną 165 stopni Fahrenheita. Pamiętaj, że nie chcesz ich przegotować, ponieważ może to spowodować, że staną się zbyt twarde.

Smażenie w mikrofalówce jest łatwą i wygodną metodą przygotowania marchewek. Możesz użyć naczynia lub talerza nadającego się do mikrofalówki i umieścić je na górnym stojaku. Następnie obróć marchewki co piętnaście minut, aby upewnić się, że są równomiernie ugotowane. Jeśli nie masz naczynia nadającego się do mikrofalówki, możesz zamiast tego użyć mikropodstawki. Nie zajmie to dużo czasu, a będą idealne do przekąsek.

Po rozmrożeniu, jesteś gotowy do gotowania marchewek. Możesz użyć crockpota lub szybkowaru, aby je ugotować. Możesz również ugotować marchewki w mikrofalówce lub na kuchence. Po ugotowaniu, dodaj je do gulaszu lub zupy. Pamiętaj, że nie będą chrupiące, ale nadal będą pyszne! Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem tej łatwej metody na mrożone marchewki, czytaj dalej.

Po blanszowaniu przechowuj marchewki w szczelnych plastikowych torbach lub pojemnikach nadających się do zamrażania. Marchewki powinny zachować przez co najmniej 12 do 18 miesięcy, choć mogą trwać dłużej w zależności od przygotowania. Jednak mogą stracić swój smak i teksturę, jeśli są zamrożone przez długi czas. Dlatego upewnij się, że przed spożyciem zamrozisz je w dobrej jakości pojemnikach! Dzięki temu wytrzymają dłużej niż myślisz!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top