Jak zrobić kuchenkę indukcyjną

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak zrobić kuchenkę indukcyjną? Proces ten jest w zasadzie dość prosty. Będziesz potrzebował ferromagnetycznej podstawy, szklano-ceramicznej powierzchni odpornej na ciepło oraz miedzianej cewki. Zmienny prąd elektryczny w cewce indukuje pole magnetyczne w naczyniu. Oscylujące pole magnetyczne wytwarza prąd elektryczny, który podgrzewa jedzenie. Aby dowiedzieć się, jak zrobić kuchenkę indukcyjną, będziesz potrzebował informacji zawartych w tym artykule.

Indukcyjna płyta kuchenna może być używana do smażenia, mieszania, wędzenia, gotowania na parze, a nawet pieczenia. Ten rodzaj powierzchni kuchennej posiada również lampkę kontrolną ciepła resztkowego, więc nie musisz się martwić o dotykanie gorącej powierzchni. Wiele indukcyjnych płyt kuchennych ma również wbudowany timer. Możesz go ustawić na 1 minutę lub tak długo, jak potrzebujesz. Jednak zawsze należy mieć oko na timer na płycie indukcyjnej, aby przypadkowo nie wyłączyć ciepła.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że tradycyjna kuchenka elektryczna lub gazowa nie wytwarza żadnych niebezpiecznych poziomów promieniowania. Kuchenki indukcyjne działają na częstotliwości 24 kHz, która jest niższa niż częstotliwość promieniowania rentgenowskiego. Dlatego są bezpieczniejsze w użyciu niż tradycyjna kuchenka elektryczna lub gazowa. Drętwienie lub mrowienie jest mało prawdopodobne, chyba że dotkniesz bezpośrednio kuchenki.

Indukcyjna płyta kuchenna może być również używana z innymi rodzajami naczyń. Niektóre rodzaje naczyń są oznaczone pod kątem kompatybilności, ale inne nie będą działać dobrze na kuchence indukcyjnej. Indukcyjne płyty kuchenne są zaprojektowane do pracy z patelniami o wysokiej zawartości metali żelaznych, takich jak żeliwo i czarny metal. Dodatkowo, naczynia z magnetycznym dnem ze stali nierdzewnej są kompatybilne. Nawet patelnie z magnesami przyklejonymi do podeszwy będą działać. Kuchenka „all metal” będzie działać z naczyniami nieżelaznymi, ale jeśli masz konwencjonalną kuchenkę, możesz użyć innych rodzajów naczyń.

Kuchenki indukcyjne są świetne dla środowiska. Wykorzystują one energię elektryczną zamiast gazu lub oleju i zmniejszają Twój ślad węglowy. Oprócz tego, są one również bardziej energooszczędne i szybsze w użyciu. Zakres indukcji wykorzystuje około dziewięćdziesiąt procent energii wytwarzanej przez element gotujący w garnku. Jeśli nie masz panelu słonecznego, nadal możesz używać zakresu indukcyjnego jako projektu DIY.

Indukcyjne płyty kuchenne są zasilane energią elektryczną, więc musisz kupić naczynia kuchenne, które są magnetycznie kompatybilne z cewką indukcyjną. Możesz sprawdzić kompatybilność swoich naczyń kuchennych za pomocą magnesu do lodówki. Gotowanie indukcyjne jest super wydajne, inteligentne i szybkie! Najlepsze jest to, że jest darmowe! I w przeciwieństwie do konwencjonalnych kuchenek, wykorzystuje czystą, odnawialną energię. Niewielka ilość badań wykazała, że płyty indukcyjne mogą zużywać do dziesięciu procent mniej energii elektrycznej niż konwencjonalna kuchenka.

Kupując płytę indukcyjną, musisz wiedzieć, że jest to znacznie bezpieczniejsza alternatywa dla kuchenek gazowych lub elektrycznych. Cewka indukcyjna pozwoli Ci w każdej chwili wyłączyć ciepło, zmniejszając ryzyko przegotowania. Będziesz też potrzebował sprawnego gniazdka do podłączenia elementu kuchennego. Możesz jednak zaoszczędzić sporo pieniędzy, robiąc własną. Proces ten jest dość prosty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top