Jak powiększyć ekran laptopa

Jeśli zastanawiasz się jak powiększyć ekran laptopa, możesz to zrobić samodzielnie na kilka sposobów. Jednym ze sposobów jest użycie drugiego monitora. Mogą one pełnić rolę osobnego pulpitu, dzięki czemu będziesz mógł uruchamiać różne programy. Można je również umieścić w dowolnym miejscu na biurku. Domyślnie będą one ustawione na prawo od ekranu laptopa. Możesz zwiększyć rozdzielczość drugiego monitora, aby dopasować go do rozdzielczości ekranu laptopa – i nie ma to nic wspólnego z wielkością samego laptopa.

Po podłączeniu drugiego monitora system Windows automatycznie wykryje monitor zewnętrzny jako wyświetlacz dodatkowy. Następnie zduplikuje na niego ekran laptopa. Jeśli nie jesteś pewien, które wejście wideo jest podłączone do laptopa, możesz użyć przycisków monitora, aby znaleźć odpowiednią opcję. Po wybraniu właściwego wejścia wideo możesz zmienić ustawienia wyświetlania w laptopie, aby dostosować je do monitora zewnętrznego. Niektóre ustawienia, które możesz dostosować, obejmują rozdzielczość, rozmiar tekstu i orientację.

Jeśli masz wątpliwości co do rodzaju ekranu, który masz, możesz również spróbować wyczyścić go alkoholem lub wysoko stężonym alkoholem. Oba te produkty rozcieńczą warstwę odblaskową na Twoim ekranie, ale pozostawią go uszkodzonym. Możesz również spróbować środka do czyszczenia okien, aby usunąć odciski palców i smugi. To może wydawać się dobrym pomysłem na początku, ale ta metoda nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Drugą opcją jest użycie wysokiej jakości LCD. Jasność ekranu mierzona jest w „nitach”. Im wyższe nity, tym jaśniejszy jest Twój ekran. Wybierając ekran do laptopa, szukaj takiego, który ma minimum 250 nitów. Możesz nawet wybrać model z ponad 300 nitami, jeśli planujesz używać laptopa na zewnątrz. Pamiętaj, że ekran o wyższej jakości będzie szybciej drenować baterię.

Rozdzielczość ekranu jest ważna, jak również. Zazwyczaj zewnętrzny wyświetlacz laptopa ma maksymalną rozdzielczość 1680 x 1050 punktów. Możesz użyć LCD o wyższej rozdzielczości, jeśli Twój laptop ją obsługuje. Należy również sprawdzić maksymalną rozdzielczość wyświetlacza zewnętrznego. Zazwyczaj jest to odzwierciedlone w specyfikacji laptopa. Możesz to zmienić, wyłączając podświetlenie.

Jeśli masz problemy z oglądaniem ekranu, możesz chcieć dostosować jasność. Aby to zrobić, otwórz Centrum akcji na pasku zadań komputera i kliknij suwak Jasność i kolor po prawej stronie. Jeśli nie możesz go znaleźć, możesz otworzyć Ustawienia systemu Windows, naciskając klawisz Windows i I. Następnie kliknij opcję Ustawienia wyświetlania pod opcją Wiele wyświetlaczy. Następnie kliknij na Właściwości karty graficznej i kliknij na zakładkę Zaawansowane.

Oprócz podwójnego wyświetlacza możesz podłączyć do laptopa zewnętrzny monitor za pomocą portu HDMI. Jest to łatwe do zrobienia i wymaga niewiele więcej niż port HDMI. Jeśli masz port DisplayPort lub VGA, możesz użyć przejściówki z HDMI na VGA. Złącze HDMI to sześcioboczny port w kształcie trapezu o szerokości około 3/4 cala. Jeśli masz port VGA w laptopie, możesz użyć adaptera HDMI do VGA, aby połączyć te dwa urządzenia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top