Jak zrobić nawadnianie ogrodu za mniej niż 100 dolarów

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić nawadnianie ogrodu, trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł nauczy Cię jak stworzyć system nawadniania kroplowego za mniej niż 100 dolarów. System nawadniający przyda się w ogrodach tradycyjnych i kontenerowych, ale można go również wykorzystać do podlewania ogrodów ziołowych. Będziesz zaskoczony, jak niedrogie jest samodzielne zbudowanie systemu. A co najlepsze? Możesz użyć niedrogiej rury PCV.

Aby zrobić własny system nawadniania kropelkowego, musisz wiedzieć, czego potrzebują twoje rośliny. Aby to ustalić, możesz użyć próbki gleby, aby dowiedzieć się, ile wody potrzebują. Następnie wykonaj szkic swojego systemu na podstawie pomiarów. Następnie narysuj trasę dla przewodów rurowych, w tym urządzeń do podlewania. Będzie trochę zgadywania zaangażowany w proces planowania, ale upewnij się, aby pokryć wszystkie strefy korzeniowe.

Jednym z najbardziej popularnych systemów nawadniania kroplowego są linie kroplowe. Te kroplówki są ustawione tak, aby idealnie podlewać każdą pojedynczą roślinę. Możesz nawet użyć timera, aby automatycznie dostosować ilość wody, której potrzebuje każda roślina. Pamiętaj, że nigdy nie należy podlewać rośliny w najgorętszej części dnia. Zamiast tego należy podlewać ją o zmierzchu lub gdy temperatury są chłodniejsze. Stosując się do tych wskazówek, można zrobić własny system nawadniania kroplowego. Możesz zacząć od podstawowego systemu nawadniania kroplowego, a następnie dodawać komponenty w miarę upływu czasu.

Podstawowy system nawadniania kroplowego działa dla większych ogrodów, jak również ogrodów kontenerowych. Jest niedrogi i łatwy w instalacji i może być stosowany zarówno w dużych, jak i małych ogrodach. Wystarczy zainstalować rurę PCV, która będzie biegła od beczki do ogrodu. Możesz również użyć tej konfiguracji do podlewania skrzynek okiennych i roślin domowych. System jest bardzo wszechstronny i może być dostosowany do każdego rozmiaru ogrodu. Gdy prawidłowo zainstalowany, twój system nawadniania kroplowego będzie utrzymywał rośliny nawilżone przez cały rok.

Inna niedroga metoda nawadniania to nawadnianie grawitacyjne. Ten prosty projekt wymaga dużego wiadra i trochę 1/4-calowej rurki. Należy umieścić rurkę wzdłuż łóżek. Następnie podłącz kroplownik do wiadra, upewniając się, że jest szczelny. Na koniec umieśćcie kroplownik w pobliżu roślin, które chcecie podlewać. Dzięki temu rośliny na grządce będą automatycznie podlewane. Tak więc, możesz cieszyć się ogrodnictwem na balkonie, jednocześnie podlewając swoje rośliny!

Instalacja systemu nawadniania kropelkowego jest bardzo prostym projektem. Możesz kupić niedrogie zestawy, które są wyposażone we wszystko, czego potrzebujesz. Możesz również zakupić dodatkowe komponenty w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, aby dostosować system nawadniania do swoich potrzeb. Te systemy nawadniania kroplowego DIY są świetne dla nowego ogrodnika, który nie ma systemu zraszaczy. System jest niezwykle wygodny i może być zainstalowany w ciągu kilku minut.

Oprócz nawadniania kroplowego, można również użyć węży zraszających do podlewania ogrodu. Są one bardzo łatwe do wykonania i doskonale spełniają swoje zadanie. I trwają przez długi czas! DIY wąż Soaker jest doskonałym wyborem dla systemu nawadniania ogrodu, ponieważ można po prostu położyć wąż wzdłuż rzędu warzyw. Przed rozpoczęciem, upewnij się, aby zaplanować, gdzie będziesz je umieścić. Będziesz także chciał zaplanować długości i połączenia. Można również rozważyć zastosowanie w ogrodzie systemu nawadniania kroplowego z PCV.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top