Jak zrobić stepper do ćwiczeń

Pewnie zastanawiałeś się jak zrobić stepper do ćwiczeń w swojej domowej siłowni. Oto krótki przewodnik. Po pierwsze, będziesz potrzebował wykładziny półkowej. Wytnij dwa kawałki wykładziny, aby zrobić platformę steppera. Następnie złóż klapy na wzór kartonu i zszyj je z drewnem. Powtórz ten proces z drugim kawałkiem wyściółki półki. Po wykonaniu tych czynności przykryj platformę warstwą antypoślizgowej wykładziny.

Możesz również użyć stepera z regulowaną wysokością. Steppery występują w różnych wysokościach, od czterech do dziesięciu cali wysokości. Wysokość, którą wybierzesz, powinna być regulowana dla Twoich umiejętności i poziomu sprawności fizycznej. Nigdy nie powinieneś zginać talii lub kolan bardziej niż o 90 stopni, w przeciwnym razie możesz położyć niepotrzebny nacisk na mięśnie dolnej części pleców. Włącz tę regulowaną wysokość do swojej rutyny treningowej! Upewnij się, że postępujesz zgodnie z tymi krokami, aby uzyskać optymalne wyniki.

Innym świetnym zastosowaniem steppera do ćwiczeń jest budowanie mięśni ramion i nóg. Ponieważ stepper jest sześć cali od ziemi, nie będziesz musiał zginać kolan do 90 stopni lub nadmiernie wysuwać kręgosłupa. Dzięki temu możesz budować elastyczność nóg, jednocześnie poprawiając swoją koordynację, zwinność i równowagę. Włącz ciężarki na kostki i liny do skakania, aby jeszcze bardziej zwiększyć trening i włączyć ćwiczenia górnych partii ciała. Możliwości są nieograniczone!

Jak w przypadku większości sprzętu fitness, najważniejszą rzeczą do rozważenia przy zakupie steppera do ćwiczeń jest jego stabilność. Upewnij się, że step nie trzęsie się pod twoim ciężarem, bo będzie rozpraszał uwagę od treningu. Następnie sprawdź materiały użyte do budowy. Szukaj wysokiej jakości plastiku i unikaj tanich plastikowych modeli. Twój stepper fitness będzie służył przez długi czas. I to nie tylko bezpiecznie, ale i ekonomicznie. Będziesz zadowolony ze swojego nowego kroku fitness!

Stepper do ćwiczeń musi być wystarczająco długi, aby zapewnić pełne wsparcie dla użytkownika. Długi stepper powinien mieć 43 cale lub więcej, w zależności od tego, jak zamierzasz go używać. Jeśli planujesz używać stepu do ćwiczeń pleców, upewnij się, że platforma jest wystarczająco długa dla Ciebie. Krótki stopień nie jest tak bezpieczny i nie będzie podtrzymywał całego ciała. Ale możesz eksperymentować z różnymi wysokościami i długościami, aby znaleźć odpowiednią wysokość dla swojego steppera.

Inne ćwiczenie na stepperze, które jest skuteczne dla twoich pleców, to Lift i reach. To ćwiczenie angażuje twój rdzeń, pracuje twoje ścięgna i quady, i zwiększa twoje tętno, podczas gdy jesteś na nim. Celuje również w twoje pośladki i ścięgna. I możesz to robić nawet przez 30 minut każdego dnia! Po prostu upewnij się, że trzymasz ręce na rogach kroku podczas skakania i pamiętaj, aby utrzymać stopy z powrotem na kroku przez cały czas!

Side steps i wysokie kopnięcia to doskonałe opcje ćwiczeń dla stepperów. Celują w rdzeń i uda i pomogą Ci zbudować równowagę. Jeśli szukasz niedrogiego stepera do ćwiczeń, możesz nawet zrobić go w domu. Są to wielkie oszczędności miejsca i zwiększą twoje treningi. Możesz również użyć ich do treningu swoich dzieci. Na co więc czekasz? Zacznij ćwiczyć już dziś! Będziesz zadowolony!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top