Jak zrobić świecę zapachową

Świece zapachowe to zabawny sposób na stworzenie własnych zapachowych artykułów gospodarstwa domowego. Użycie olejków eterycznych w słoiku może dodać dodatkowy akcent do Twoich kreacji. Możesz również eksperymentować z różnymi kombinacjami zapachów, mieszając kilka kropli każdego z nich w uncji wosku. Eksperymentowanie jest kluczowe, jeśli chodzi o wybór zapachów świec zapachowych. Robiąc notatki podczas eksperymentowania, możesz zoptymalizować stosunek każdego zapachu do wosku.

Przy tworzeniu własnej świecy zapachowej, pojemnik jest tak samo ważny jak zapach. Istnieje tak wiele różnych słoików i pojemników do wyboru. Niektóre zestawy zawierają urządzenia centrujące knota i wosk. Jeśli zdecydujesz się na użycie słoika, pamiętaj, aby go wyczyścić, zanim zaczniesz go przechowywać. Możesz go ponownie wykorzystać po zakończeniu świecy. Upewnij się, że pojemnik wytrzyma wysokie temperatury, ponieważ mogą się one nagrzewać.

Po roztopieniu płatków wosku możesz dodać olejek zapachowy. W tym kroku pomocna jest silikonowa szpatułka. Możesz dodać do 12 kropli olejku zapachowego. Możesz również dodać kilka kawałków kredki. Wybierając kredki, które są z tej samej rodziny kolorystycznej uzyskasz najładniejszy odcień. Gdy wosk jest już całkowicie roztopiony, możesz go przelać do pojemnika na świecę. Ten krok nie powinien trwać zbyt długo.

Jeśli nie masz knota, możesz użyć drewnianego szpikulca, aby utrzymać knot w miejscu. Należy również przygotować podwójny kubek z płatkami wosku i ekstraktem. Zanurz bawełniany sznurek w wosku i pozwól mu ostygnąć. Następnie przewlecz go przez otwór metalowej podstawy i zaciśnij szczypcami. Po wylaniu wosku, knot należy przyciąć na długość ćwierć cala. Najlepiej nie palić świecy przez co najmniej 3 dni po jej wykonaniu.

Po ostygnięciu wosku możesz dodać swój olejek zapachowy. Pamiętaj, że olejki zapachowe są lotne i mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem ciepła. Użyj co najmniej 20 kropli olejku zapachowego na 16-uncjową świecę. Jednak może się okazać, że trzeba użyć więcej olejku zapachowego niż się spodziewałeś. Do 16-uncjowej świecy powinieneś użyć knota o średnicy ćwierć cala. Aby uzyskać najlepszy zapach ze swojej świecy, użyj przykładowego olejku zapachowego przed zakupem reszty.

Zależnie od zapachu, możesz dodać do 12 kropli olejku zapachowego. Jeśli zapach świecy jest zbyt silny, będzie się ona pocić. Właściwy stosunek zapachu jest ważny, aby zrobić świecę zapachową z wielkim rzutem zapachowym. Możesz użyć kalkulatora obciążenia zapachowego, aby pomóc Ci obliczyć ilość wymaganego zapachu. Kalkulator ten pomoże Ci również obliczyć temperaturę wosku. Wosk powinien mieć 185 stopni Fahrenheita dla standardowych olejków zapachowych. Naturalne zapachy powinny być dodane w niższych temperaturach.

Inna korzyść sojowej świecy jest, że jest bardzo niedroga i oferuje dużo twórczej wolności. Ty możesz kupować dostawy robić tuzinom świeczki dla ceny few store-bought ones. Nie tylko są niedrogie ale robią wielkim gospodarzom prezenty lub opieka pakiety. Mogą one również stanowić wspaniałe prezenty świąteczne. Jeśli planujesz zrobić świecę zapachową na specjalną okazję, spróbuj zrobić ją z wosku sojowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top