Jak zrobić zrzut ekranu iPhone’a

Korzystając z funkcji przechwytywania ekranu iPhone’a, możesz wykonać zrzut ekranu dowolnej części aplikacji na urządzeniu. Możesz nawet przeciągnąć zrzut ekranu do innej aplikacji. Aby to zrobić, po prostu stuknij i przytrzymaj miniaturkę zrzutu ekranu. Następnie stuknij ikonę edycji w prawym górnym rogu, aby otworzyć edytor zrzutów ekranu. Możesz wtedy przyciąć, dodać adnotacje i udostępnić swój zrzut ekranu. Jeśli chcesz udostępnić zrzut ekranu innym osobom, stuknij ikonę udostępniania w prawym górnym rogu ekranu przechwytywania ekranu.

Jeśli jesteś właścicielem starszego iPhone’a z fizycznym przyciskiem głównym, możesz użyć tej samej procedury, aby wykonać zrzut ekranu. Uważaj jednak, aby nie naciskać przycisku domowego zbyt długo lub przypadkowo wyłączysz iPhone’a. Zobaczysz migający ekran i dźwięk. Przytrzymaj przycisk zwiększania głośności, aby usłyszeć dźwięk zrzutu ekranu. Jeśli używasz iPhone’a, który ma Touch ID, zrzut ekranu będzie miał obraz podglądu w lewym dolnym rogu.

Gdy już masz pożądany obraz, możesz przesłać go do usługi, która akceptuje pliki.jpg. Tylko pamiętaj, aby usunąć zrzut ekranu, gdy tylko skończysz go edytować. Alternatywnie możesz usunąć zrzut ekranu, ponieważ nie jest on potrzebny. Jeśli nie chcesz udostępniać go online, możesz zapisać zrzut ekranu na swoim iPhonie. Zrobienie zrzutu ekranu iPhone’a jest proste. Jak więc to zrobić?

Zrobienie zrzutu ekranu na iPhonie jest równie proste jak zrobienie zdjęcia. Naciśnij jednocześnie przyciski Power i Volume Up na swoim iPhonie. Poczekaj kilka sekund, a następnie zwolnij przyciski. Twój zrzut ekranu zostanie teraz wyświetlony w lewym dolnym rogu ekranu. Po kilku sekundach możesz zdecydować się na przycięcie zrzutu ekranu, opatrzenie go adnotacjami i udostępnienie innym użytkownikom. Możesz też edytować obraz przed zapisaniem go w bibliotece zdjęć.

AssistiveTouch to kolejna funkcja iPhone’a. Jeśli przyciski nie działają w Twoim przypadku, dwukrotnie dotknij ekranu, aby uchwycić obraz. Zrzut ekranu zostanie przechwycony, o ile dotrzesz do krawędzi ekranu. Możesz też przechwycić zrzut ekranu za pomocą AssistiveTouch, jeśli musisz to zrobić trzymając telefon w rękach. Funkcja ta jest przydatna dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz tych, którzy nie są w stanie obsługiwać przycisków na iPhonie.

W przypadku iPada należy również zapisać obraz na komputerze Mac. Jeśli nie masz Maca, możesz skorzystać z Image Capture za darmo. Ta aplikacja pozwala przechwytywać obrazy z urządzeń z systemem iOS i komputerów stacjonarnych Mac. Możesz wykonać te same kroki dla innych urządzeń Apple. Jeśli nie jesteś pewien, które urządzenie z systemem iOS kupić, oto co powinieneś wiedzieć. Łatwo jest zrobić zrzut ekranu na iPadzie lub iPhonie.

Jeśli chcesz zrobić zrzut ekranu całej strony, możesz to zrobić za pomocą aplikacji aparatu na iPhonie. Zrzuty ekranu zostaną zapisane w aplikacji Zdjęcia i będzie można je obejrzeć w aplikacji Zdjęcia lub obejrzeć na komputerze Mac za pomocą usługi iCloud. Jeśli wolisz zapisać swoje nagrania ekranu jako PDF, możesz również skorzystać z opcji pliku PDF. Jeśli nie jesteś w stanie nacisnąć przycisku zrzutu ekranu na swoim iPhonie, zawsze możesz użyć stuknięcia wstecz lub Assistive Touch, aby zrobić zrzut ekranu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top